Święta Bożego Narodzenia to jedne z najbardziej wyczekiwanych przez wszystkich świąt w roku. To czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Pielęgnowanie obrzędów związanych z tym świętem to część naszej kultury, z którą związani jesteśmy od dzieciństwa.

W poniedziałkowy wieczór, 20 grudnia 2021 r., w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie, na przedświątecznej wigilijnej wieczerzy spotkali się seniorzy uczestniczący w realizacji projektu „Aktywni Seniorzy”. Gośćmi spotkania byli: Sekretarz Gminy – Pani Hanna Szabłowska, Skarbnik Gminy – Pani Halina Dmochowska, Dyrektor GOK Szumowo – koordynator projektu „Aktywni Seniorzy” – Pani Urszula Jaworowska.

W świąteczny nastrój wprowadziły zebranych Jasełka Bożonarodzeniowe opowiadające o narodzeniu Jezusa i złożeniu Go w żłobie, hołdzie pasterzy i pokłonie Trzech Króli w wykonaniu uczniów klasy IV Zespołu Szkól w Szumowie. Piękne dekoracje i stroje, pełna emocji gra młodych aktorów nadały temu wydarzeniu niezwykły charakter. Po tej niezwykłej uczcie duchowej przyszedł czas na przełamanie się opłatkiem, składanie życzeń, po czym wszyscy zasiedli do świątecznego stołu, na którym królowały tradycyjne, wigilijne potrawy: ryba, śledzie, wigilijna kapusta, pierogi, kompot z suszu. Było też mnóstwo ciepłych pogawędek, uśmiechów oraz wspólne śpiewanie kolęd, które wprowadziły wszystkich w radosny, pełen zadumy i refleksji czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.