gratulacjeZ przyjemnością informujemy, że w ostatnim czasie uczniowie Zespołu Szkół w Szumowie odnieśli wiele sukcesów w konkursach. Przedstawiamy kilka najważniejszych.

Uczeń klasy VIIIA Antoni Koda wziął udział w regionalnym etapie i zakwalifikował się do krajowego etapu Konkursu Historycznego Bee IAC Polska. Konkurs ten jest częścią międzynarodowej grupy konkursów dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych organizowanych w ponad 42 krajach na świecie.

Laureatami XVIII edycji Wojewódzkiego konkursu plastycznego „Bajki i baśnie” zostały trzy uczennice: Magdalena Urbanik z klasy VIII b, Wiktoria Załuska z klasy VIII b oraz Maria Kuźmowa z klasy IV b. Zadanie polegało na wykonaniu ilustracji do ulubionej bajki lub baśni.

Uczeń klasy VB Aleksander Urbanek został nagrodzony w II edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego „Ludzie Białegostoku – Historie Zapamiętane” na projekt banknotu ilustrującego wydarzenia oraz osoby, które urodziły się lub mieszkały i znacząco zapisały się w historii Białegostoku.

W konkursie wojewódzkim XXI Festiwal Tradycji Wielkanocnych wysoko ocenione zostały prace 15 uczniów. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie palmy, pisanki lub stroika wielkanocnego.
Ponadto uczeń klasy VB Marcel Kornet zdobył I miejsce w konkursie plastycznym „Wielka Gala Malowanej Pisanki” organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie. Kilkoro uczniów zakwalifikowało się do eliminacji powiatowych konkursu recytatorskiego "Baje, bajki, bajeczki…".

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.