8 755x566Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz trzy grupy mażoretek w dniu 2 maja 2022 r. na zaproszenie Wójta Gminy Kołaki Kościelne Sylwestra Jaworowskiego uświetniły uroczystość obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. wszyscy uczestnicy w kolumnie marszowej przemieścili się pod Urząd Gminy Kołaki Kościelne, gdzie nastąpiło uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt i odegranie Hymnu Państwowego przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Szumowa. Następnie wszyscy udali się na halę sportową, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.
W ramach części artystycznej na zakończenie uroczystości, przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej, jako pierwsza wystąpiła najstarsza grupa mażoretek. Dziewczęta zatańczyły trzy układy do utworów: Sofia, Marsz Europa, Hit the road. Mażoretki „Arabeska Junior” zatańczyły do utworu Muppet show. Swój debiutancki występ miały dziewczęta z grupy średniej, gdzie po raz pierwszy dla publiczności zatańczyły układ do utworu Timber. Przypomnijmy, że grupa średnia mażoretek zawiązała się w miesiącu kwietniu. Składamy podziękowania Panu Kapelmistrzowi Michałowi Knapkiewicz oraz wszystkim członkom Orkiestry za wykonanie oprawy muzycznej uroczystości oraz Pani Aleksandrze Jakubczyk-Bajorek wraz z mażoretkami za przygotowanie układów do występu.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu młodzieży do występów. Serdeczne podziękowania składamy również kierowcom Panu Adamowi Jastrzębskiemu i Pani Jarosławowi Polak za bezpieczne dostarczenie na miejsce oraz władzom gminy Szumowo za udostępnienie środków transportu. Dziękujemy Wójtowi Gminy Kołaki Kościelne Sylwestrowi Jaworowskiemu za zaproszenie.