IMG 4545 800x533W piątkowy wieczór, 22 lipca 2022 r. na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury zawitało do naszej gminy kino plenerowe Radia Nadzieja w ramach akcji „Letnie kino nadziei”. Wydarzenie zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Oś Priorytetowa IX. ROZWÓJ LOKALNY, Działanie 9.1 Rewitalizacja społeczna i kształtowanie kapitału społecznego w ramach projektu „Aktywni Seniorzy”.

Mieszkańcom bardzo przypadła do gustu nasza propozycja, gdyż mimo późnej godziny na seans przybyło ok. 100 osób – dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy zasiedli przed ogromnym ekranem na leżakach przygotowanych przez organizatora. W tych komfortowych niemalże warunkach mogli obejrzeć film pt. „Mia i biały lew”, który prostą, ale bardzo wzruszającą fabułą skradł z całą pewnością serca wszystkich widzów.

Film „Mia i biały lew” to wzruszająca opowieść o niezwykłej, zdumiewającej przyjaźni pomiędzy czternastoletnią dziewczynką, a białym lwem, rozgrywająca się w przepięknej scenerii afrykańskiej przyrody. To wspaniała historia o odwadze, poświęceniu, determinacji, zaufaniu, będąca jednocześnie nieocenioną lekcją wrażliwości, empatii, wytrwałości w dążeniu do celu.
Dziękujemy wszystkim za przybycie, mamy nadzieję, że w przyszłości, przynajmniej raz w roku będziemy mogli zaprosić naszych mieszkańców na tego typu imprezę.