IMG 4507 755x503Wakacje to okres beztroskich zabaw i odpoczynku zwłaszcza dla najmłodszych. Celem naszych półkolonii było stworzenie dzieciom warunków do odkrywania i rozwijania zdolności, talentów i zainteresowań poprzez organizację atrakcyjnych zajęć i wyjazdów o charakterze edukacyjnym i sportowym oraz zaproponowanie alternatywnych form spędzenia aktywnie wolnego czasu.

Podczas dwóch tygodni zajęć w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych oraz w zajęciach ruchowo-rekreacyjnych na świeżym powietrzu, gdzie bliżej poznały zasady i tajniki gry w piłkę nożną oraz z ogromną radością i zaangażowaniem brały udział w znanych i popularnych zabawach integracyjnych, sprawnościowych i edukacyjnych takich jak: „Ciuciubabka”, „Baba Jaga patrzy”, „ Kółko, krzyżyk” „ Zabawa zoo” i wielu innych.
Zajęcia teatralno-artystyczne cieszyły się również dużą popularnością. Największa atrakcją zajęć okazała się wesoła sesja fotograficzna na tle pięknych słoneczników.
Dzieci w tym czasie mają okazję do zawarcia wielu nowych znajomości i odwiedzeniu ciekawych miejsc. Pierwsza wycieczka odbyła się do Parku Linowego w Broku. Uczestnicy wycieczki podjęli się pokonania trasy „Średniej”. Liczne przeszkody, skomplikowane przejścia , mostki, belki, siatki i różnego rodzaju zjazdy wzbudziły wiele wrażeń i emocji wśród dzieci. Drugi tydzień półkolonii rozpoczęliśmy od wyjazdu na Paintball. Największą atrakcja była możliwość skorzystania w bezpieczny sposób z urządzeń zbliżonych kształtem i zasadą działania do broni pneumatycznej oraz trafienie przeciwnika kulką, która pozostawiała kolorowe ślady na kombinezonie. Ostatni wyjazd odbył się do Parku Trampolin w Łomży. Zwariowana zabawa, podczas której można było wykonywać salta, fikołki i wiele innych akrobacji skacząc na 50 trampolinach.

Powyższe działania były realizowane z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ph. „Weź zdrowie w swoje ręce”.