512.05.23r. przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Szumowie miały niecodziennych gości, a mianowicie strażaków z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Zambrowie. Wizyta ta wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród dzieci.
W trakcie spotkania goście opowiedzieli o swojej codziennej pracy, o tym, że jest ciężka i niebezpieczna, ale bardzo potrzebna i dająca dużo satysfakcji. Dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych.
Strażacy zaprezentowali działanie węża strażackiego i kurtyny wodnej. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się wielki, czerwony wóz strażacki, do którego każde dziecko mogło wejść. Przedszkolaki z bliska miały możliwość podziwiania wyposażenia, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy.   
Spotkanie odbyło się w przesympatycznej atmosferze przy dźwiękach syren strażackich.
Dyrekcja oraz nauczyciele dziękują przedstawicielom Państwowej Staży Pożarnej w Zambrowie za działalność ratowniczą, za bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi, za umożliwienie dzieciom poznania pracy strażaka oraz za zaprezentowanie sprzętu i wozu strażackiego.
Życzymy wszystkim strażakom, aby służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.
Szczególne podziękowania kierujemy do pana Piotra Nowackiego za pomoc w zorganizowaniu spotkania .
 
 
Źródło Zespół Szkół w Szumowie
 
Galeria