Czujnik jakości powietrza w Szumowie

Czujnik jakości powietrza w Srebrnej

11 czerwca to wyjątkowy dzień – Dzień Dziecka! W naszej szkole zawsze o tym pamiętamy.
Tego dnia uczniowie klas III- VIII wybrali się na Suwalszczyznę. Pierwszym punktem programu było Muzeum Wigier, w którym dzieci podzielone na grupy miały aż trzy atrakcje: 
- zwiedzanie muzeum – oglądanie eksponatów wyjątkowych kamieni, zwierząt, ptaków i ryb, wnętrze łodzi podwodnej, ukształtowanie terenu.
- lekcja  muzealna – odgłosy przyrody, fauna i flora parku wigierskiego, związki frazeologiczne ze zwierzętami.
- ścieżki wodne - rejs statkiem z przewodnikiem, podczas którego oglądaliśmy dno jeziora, gąbki je zamieszkujące, obserwowaliśmy ptaki: czaplę białą, kormorany, mewy, perkoza dwuczubego, a także żeremie bobrowe.
Po obfitym posiłku przyszła kolej na następny punkt naszej wycieczki - Pokamedulski Klasztor w Wigrach. Tam przewodnik  zapoznał nas z życiem kamedułów i opowiedział ich historię. Ponadto zwiedziliśmy Eremy, Więżę zegarową, Kościół i Krypty w nim ukryte, Apartamenty Papieskie, cele Kamedulskie oraz Pokój Modlitwy.
Wszyscy uczestnicy wyprawy wyposażeni w nową wiedzę, doświadczenie i oczywiście pamiątki z wszechobecnych kramików zadowoleni i szczęśliwi wrócili do domu. 
W tym czasie w szkole również świętowano.
Dzieci z Zespołu Wychowania Przedszkolnego spędziły ten dzień w sali zabaw Hop Bęc w Zambrowie, a po powrocie korzystały z atrakcji odbywających się na terenie szkoły.
Dla dzieci klas 0-II  zorganizowany został piknik, podczas którego odbył się sprawnościowy tor przeszkód i pokaz strażacki. Główną zaś niespodzianką dla nich był ogromny dmuchany statek piracki.  Na szkolnym pikniku nie zabrakło również słodyczy i lodów. 
To był wyjątkowy dzień pełen niezapomnianych wrażeń.
Przedłużeniem święta dzieci było również spotkanie 2 czerwca ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Srebrnej pod przewodnictwem Gminnego Komendanta dh Waldemara Jankowskiego. Oprócz ciekawych informacji i wrażeń goście ufundowali wszystkim uczniom słodkie upominki.
Dziękujemy za wsparcie i sponsoring:
    • Ochotniczej Straży Pożarnej w Pęchratce Polskiej
    • Druhowi Waldemarowi Jankowskiemu i Ochotniczej Straży Pożarnej w Srebrnej
    • Państwu Milenie i Arturowi Urbanik z Paproci Małej
    • Państwu Annie i Marcinowi Urbanek z Paproci Małej
    • Panu Krzysztofowi Łuniewskiemu ze Srebrnej
    • Rodzicom uczniów Szkoły Podstawowej w Srebrnej
 
Galeria
 
 
Źródło: SP w Srebrnej