Czujnik jakości powietrza w Szumowie

Czujnik jakości powietrza w Srebrnej

 Image12           „Tajemnice Szumowa” to tytuł gry terenowej, do uczestnictwa, w której Centrum Biblioteczno – Kulturalne w Szumowie zaprosiło mieszkańców naszej gminy.

W sobotni wieczór, 1 lipca, 12 drużyn stanęło przed nie lada wyzwaniem, którym było rozwiązanie i rozszyfrowanie Hasła Głównego, które umożliwiło wskazanie miejsca ukrycia szkatułki z drogocennymi przedmiotami, którą w 1443 roku ukryli bracia Maciej i Paweł - zarządcy tutejszych włości, nazywanych wówczas Somową Górą. Scenariusz rozgrywki opracował Dariusz Rekosz – autor książek i animator kultury. Takie terenowe gry detektywistyczne autor organizuje w całej Polsce i zawsze cieszą się one dużą popularnością. Zanim detektywistyczne drużyny wyruszyły na poszukiwanie przygód odbyło się krótkie spotkanie z Dariuszem Rekoszem.

Pisarz udzielił uczestnikom wielu cennych wskazówek, które przydały się podczas późniejszej rozgrywki. Na uczestników zabawy czekała cała masa zagadek, w tym także logicznych i matematycznych, których rozwiązanie pozwalało na uzyskanie dostępu do kolejnego punktu gry. Nie zabrakło również zadań wymagających kreatywnego myślenia. W czasie tej wędrówki uczestnicy spotkali kilka tajemniczych postaci(Czerwonego Kapturka, gitarzystkę Kasię, podróżniczkę Alicję i strażaczkę Anię), które przekazały im wskazówki pomocne w znalezieniu skarbu. Do udziału w rozgrywce niezbędny był smartfon lub tablet z dostępem do Internetu oraz latarka. Zwycięstwo należało do drużyny, która uporała się ze wszystkimi zadaniami i jako pierwsza podała hasło finałowe. Najszybciej przeszła trasę drużyna „Ich Troje” następnie „Mieczyki”, „ Skałki” i „Huberciaki”. Zakończenie gry miało miejsce na terenie Mini Skansenu, gdzie na uczestników czekało rozpalone ognisko, na którym można było upiec kiełbaskę i posłuchać opowieści gościa specjalnego Arkadego Radosława Fiedlera o jego podróżach. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali słodkości i książki Dariusza Rekosza. Zabawa była świetna. Kolejną grę planujemy za rok.

Gra terenowa, jest nowoczesną wersją podchodów, dostarczającą dużo rozrywki. Takie gry angażują całe pokolenia, łącząc je i ułatwiając między nimi współpracę.

Centrum Biblioteczno – Kulturalne w Szumowie dziękuje sponsorom:

Rest 8 MOP Szumowo, Pizzeria Da Grasso Zambrów, Kebab Katarzyna Foczpaniak Szumowo

Gabinet weterynaryjny Vet i Vet Artur Koda Szumowo, Izoterm Piotr Gwardiak Szumowo, Handel Obwoźny art, Przemysłowymi Eugeniusz Skibniewski Szumowo, Speedtrans Dariusz Łuba Szumowo, Bank Spółdzielczy w Szumowie, Lewiatan Anna Rokicka-Tyszka Szumowo, Sklep Stokrotka Bogdan Jasionek Lubotyń, Sklep Spożywczo – Przemysłowy Sylwia Pękała Szumowo, Apteka Szumowo Helena Brytan, Zajazd Gastronomiczny Mirosław Litwa Wyszomierz, Kwiaciarnia Ilona Muszyńska Szumowo, Salon Fryzjerski Glamour – Iwona Urbanek Szumowo, Centrum Medyczne Zdrowie Janina Śledziewska Szumowo, Animals Lecznica dla zwierząt Berezowski A. Szumowo, Albert Liżewski Szumowo.

Zapraszamy do odwiedzania naszej nowej strony internetowej: https://szumowo.naszastrona.net

żródło: CBK w Szumowie