Czujnik jakości powietrza w Szumowie

Czujnik jakości powietrza w Srebrnej

Image7Za nami tydzień świetnej zabawy. W poniedziałek 3 lipca 2023r. uczestnicy półkolonii mieli okazję odwiedzić studio nagrań Apollo Records w Grabówce koło Białegostoku. Pan Mariusz Choruży oprowadził nas po pomieszczeniach znajdujących się w studiu oraz pokazał ich wyposażenie. Dużą atrakcją było nagranie śpiewu naszej uczestniczki. Zaśpiewała fragment utworu Dawida Podsiadło pn.”Mori”, dzięki czemu mogliśmy dogłębniej poznać pracę przy tworzeniu nagrań. Cały pobyt przebiegał w bardzo miłej i wesołej atmosferze.

Mandoria Miasto Przygód to największy w Europie kryty park rozrywki. To tam wybraliśmy się 5 lipca z 35 uczestnikami stałych zajęć CBK. Czekało na nas ponad 30 atrakcji, z których mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Do najważniejszych atrakcji Mandorii należą: trzy roller-coastery Carrara, Merkant i Mroczny Dwór, wirujący w porcie Galeon, dwupoziomowa karuzela wenecka Karawana, czy też karuzela łańcuchowa Klejnot. Park rozrywki znajduje się w Rzgowie k. Łodzi. Zadaszony park rozrywki o powierzchni 2,5 ha. Super zabawa, która na długo zostanie w naszej pamięci.

Ostatnim przystankiem naszych półkolonii był wyjazd do Centrum Nauki Kopernika w Warszawie w dniu 7 lipca. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od strefy eksperymentowania i licznych wystaw poświęconym środowisku naturalnemu, zjawiskom jakie w nim zachodzą oraz funkcjonującemu w nim człowiekowi. Dzieci miały dużą przestrzeń stymulującą je do nieskrępowanego eksperymentowania oraz pełną wolność w odkrywaniu świata. Zwiedzanie zakończyliśmy w Planetarium oglądając film „Astronauta”.

Ale to nie wszystko. 4 lipca i 6 lipca uczestnicy półkolonii wzięli udział w warsztatach chemicznych prowadzonych przez Panie z firmy Akademia Eksperymentu z Łomży. Magiczne eksperymenty wywołały zachwyt, radość i efekt „wow” u naszych dzieci.

Podsumowując tygodniowe tegoroczne półkolonie śmiało możemy zaliczyć je do bardzo udanych. Bardzo dziękujemy za wspólny czas i serdecznie zapraszamy za rok.

Powyższe działania były realizowane z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pn. „Radość bez alkoholu, wakacje bez ryzyka”.

Źródło Centrum Biblioteczno – Kulturalne w Szumowie