Czujnik jakości powietrza w Szumowie

Czujnik jakości powietrza w Srebrnej

Image6Centrum Biblioteczno- Kulturalne w Szumowie w dniu 10 lipca zorganizowało wyjazd rekreacyjny dla Seniorów z terenu Gminy Szumowo. Z samego rana wybraliśmy się do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. 20 osobowa grupa Pań spacerkiem obejrzała przepiękne tereny skansenu, budownictwo oraz wiele niezwykłych i interesujących wystaw, korzystając przy tym z pięknej, słonecznej pogody.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był przyjazd do Ziołowego Zakątka. Na powierzchni prawie 20 ha skupia bogatą kulturę i tradycję tego obszaru. Można znaleźć tu charakterystyczne dla regionu zabudowy, rękodzieło, a przede wszystkim wszechobecne zioła. Na tych czystych i pięknych terenach wciąż żywa jest tradycja zielarska. Panie miały okazję uczestniczyć w warsztatach robienia nalewki. Na warsztatach Pani prowadząca omówiła właściwości niektórych ziół i owoców w podziale na grupy ze względu na ich właściwości, dzięki temu Panie mogły stworzyć własne mieszanki esencji i przygotować nalewki w butelkach.

Zwieńczeniem wspólnego wyjazdu był spacer po Ogrodzie Botanicznym. Przewodnik opowiedział historię powstania ogrodu. Pokazał i omówił najciekawsze gatunki roślin jakie się w nim znajdują oraz jakie właściwości są z nich pozyskiwane.

Wycieczka podobała się wszystkim, teraz snujemy plany na kolejną wyprawę.

Źródło: Centrum Biblioteczno – Kulturalne w Szumowie