Czujnik jakości powietrza w Szumowie

Czujnik jakości powietrza w Srebrnej

Dzień 20 października 2023 roku obchodzony był w Srebrnej bardzo kolorowo i smakowicie. Już od samego rana przedszkolaki, dzieci młodsze i starsze pod opieką wychowawców i z pomocą rodziców  przygotowywały przeróżne smakołyki, dekoracje z owoców i warzyw, bukiety i kompozycje z liści i kwiatów, związane tematycznie z jesienią. Owocem wspólnych przedsięwzięć jest piękna wystawa prac na dolnym korytarzu w szkole pod hasłem „Dzień Jesieni”. Przygotowane przez uczniów potrawy mogliśmy skosztować podczas wspólnego obiadu.
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Sreberka” ze Srebrnej i Koła Gospodyń Wiejskich „Kwiatki Pęchratki” z Pęchratki wraz z rodzicami przygotowali dla wszystkich uczniów i nauczycieli przepyszny obiad w remizie strażackiej. Rozkoszowaliśmy się zupą dyniową, plackami z jabłkami, kompotem, frytkami i babką ziemniaczaną. Smakowały wybornie, bo panie włożyły w posiłek dużo pracy i serca.
Smaki i barwy jesieni na długo pozostaną nam w pamięci, chociaż pogoda nas nie rozpieszczała. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tej imprezy. Bez Waszej pomocy nie byłoby tak pięknie, ciekawie i smacznie. Zapraszamy do obejrzenia jesiennej wystawy w szkole!
 
 
 
 
 
 
 
Źródło: SP Srebrna