Czujnik jakości powietrza w Szumowie

Czujnik jakości powietrza w Srebrnej

019Za nami pierwszy miesiąc zajęć w sezonie 2023/2024. Od miesiąca w naszej placówce prowadzone są zajęcia, które przeznaczone są dla każdej grupy wiekowej: od najmłodszych dzieci, przez młodzież, dorosłych, kończąc na seniorach.
W każdy tydzień CBK Szumowo wchodzi iście śpiewająco. Poniedziałki są przeznaczone na zajęcia wokalne dla dzieci i osób dorosłych. W tym dniu uczestnicy warsztatów rozwijają swoją pasję do muzykowania, uczą się  poprawnego śpiewania, jak również poszerzają wyobraźnię muzyczną poprzez ćwiczenia kształcące słuch. Efektem tej ciężkiej pracy będzie stworzenie zespołu wokalnego, który występował będzie podczas przedsięwzięć organizowanych przez CBK.
Poniedziałek to również dzień, w którym prowadzone są zajęcia z rytmiki dla dzieci. Zajęcia te są oparte przede wszystkim na zabawach muzyczno- ruchowych, podczas których dzieci tańczą,  śpiewają, grają na instrumentach.
Wtorek poświęcony jest na zajęcia plastyczne, które odbywają się w budynku biblioteki. Najmłodsi uczestnicy dzięki zajęciom rozwijają swoje zdolności plastyczne, kreatywność. Prace wykonane podczas warsztatów można podziwiać w budynku naszej biblioteki.
Taniec nowoczesny to kolejna z ofert skierowana do najmłodszych. Pod okiem wykwalifikowanego instruktora dzieci uczą się różnego rodzaju układów tanecznych np. hip-hopu, rapu czy funky jazz. Wtorki kończymy zajęciami aerobiku dla osób dorosłych.

W środy odbywają się zajęcia kulinarne oraz gry i zabawy dla dzieci. Zajęcia te prowadzone są w sposób hybrydowy. Zajęcia kulinarne oraz gry i zabawy odbywają się naprzemiennie. Podczas pierwszych zajęć dzieci, pod okiem instruktora CBK, uczą się samodzielnie przygotowywać posiłki z wykorzystaniem prostych przepisów, np. pieczenie babeczek, pizzy czy innych prostych i smacznych potraw. Gry i zabawy natomiast to znakomita okazja dla dzieci, aby aktywnie spędziły czas. Środowe wieczory to również zajęcia dla dorosłych: STRONG NATION oraz ZUMBA Fitness. To zajęcia łączące w sobie elementy treningu siłowego i kardio z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Istotną rolę w tych zajęciach odgrywa muzyka. Dzięki energetycznym brzmieniom w tle uczestnicy zajęć są w stanie wykonać więcej powtórzeń niż ćwicząc bez muzyki.
Czwartki to dzień zajęć sportowych z piłki nożnej oraz zajęć Pilates. Pierwsze z wymienionych zajęć poświęcone są rozwijaniu swoich zdolności sportowych poprzez treningi. Aktywność fizyczna jest niezbędnym elementem prawidłowego rozwoju dzieci. Nie tylko poprawia kondycję fizyczną, ale przede wszystkim umysłową – pomaga w radzeniu sobie ze stresem i krytyką, kształtuje odpowiednie wzorce zachowań, wpływa na pewność siebie w dorosłym życiu. Zajęcia pilates, które cieszą się ogromną popularnością, podzielone są na dwie grupy: dorosłych oraz seniorów. Celem ćwiczeń jest rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała. System pilates to połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych przy łagodnej i uspokajającej muzyce.
Grupy mażoretek ARABESKA oraz ARABESKA Junior działające przy Centrum Biblioteczno- Kulturalnym w Szumowie to zajęcia odbywające się w piątki. Podczas zajęć mażoretki uczą się układów, które prezentowane są na różnego rodzaju uroczystościach Gminy Szumowo. W tym dniu są również zajęcia ZUMBA Fitness.
Ponadto w naszym budynku można skorzystać z różnych form spędzania wolnego czasu np. bilard, stół do tenisa stołowego, karty, planszówki itp.
Jak widać każdego dnia Centrum Biblioteczno- Kulturalne w Szumowie tętni życiem. Tutaj każdy może znaleźć coś dla siebie bez względu na wiek czy płeć. Jesteśmy zadowoleni, że nasze zajęcia cieszą się tak dużo popularnością i dziękujemy wszystkim uczestnikom za uczęszczanie na nie. Zapraszamy także tych, którzy nie biorą udziału w życiu CBK do skorzystania z naszej oferty.
Poniżej przedstawiamy Państwu zdjęcia z niektórych naszych zajęć.

 

 

Galeria

 

 

 

Źródło: CBK Szumowo