Czujnik jakości powietrza w Szumowie

Czujnik jakości powietrza w Srebrnej

12W dniu 21 listopada 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy "Dzień Życzliwości i Pozdrowień". Celem akcji była promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Wystarczy uśmiechnąć się, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. Panie Anna Mioduszewska i Katarzyna Mianowska zaprosiły  przedszkolaków, uczniów wszystkich klas, nauczycieli oraz pracowników szkoły do włączenia się do wspólnej akcji. Uczniowie, który przyszli do szkoły ubrani na żółto lub  posiadali element garderoby w tym wesołym kolorze, byli zwolnieni z odpowiedzi ustnej.    

Przedszkolacy oraz uczniowie kl. I-III wykonali na korytarzu szkolnym ,, DRZEWKO ŻYCZLIWOŚCI’’ z pozdrowieniami, życzeniami oraz miłymi słowami ,  „SŁONIKI  NA SZCZĘŚCIE” – przestrzenne prace plastyczne oraz obejrzeli bajkę Z. A. Żukowskiej ,, O ciepłym i puchatym”. Uczniowie klas  IV-V wykonali plakaty promujące życzliwą postawę. Uczniowie klas VI-VIII przygotowali swój wspólny  „KODEKS ŻYCZLIWYCH UCZYNKÓW”. Na dolnym holu powstała  ,, ŻYCZLIWA POCZTA” ,, FOTOBUDKA’’ , oraz gazetka tematyczna.  Każdy mógł napisać serdeczne życzenia dla swoich koleżanek, kolegów i nauczycieli i wrzucić je do skrzynki oraz otrzymać receptę na uśmiech. Przez cały dzień wszystkim towarzyszyły uśmiechy na twarzach oraz motto: ,, ŻYCZLIWOŚĆ – PODAJ  DALEJ !
Tak wyglądały obchody Dnia Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole. Pamiętajmy o tym, by uśmiech gościł na naszych twarzach nie tylko od święta, a „Najlepszym lekarstwem, którego nie sposób przedawkować, jest życzliwość dla drugiego człowieka”. Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy.
Pokazaliśmy, że życzliwość w naszej szkole nie jest tylko abstrakcyjnym pojęciem Życzymy Wszystkim więcej optymizmu, serdecznego spojrzenia na drugiego człowieka, uśmiechu i radości.
                                                                              Organizatorki: Anna Mioduszewska i Katarzyna Mianowska

1 1

 

 

Galeria

 

 

 

Źródło: SP Srebrna