Czujnik jakości powietrza w Szumowie

Czujnik jakości powietrza w Srebrnej

006Już zakończył się czas dwutygodniowej przerwy od nauki. Powrót do szkoły i codziennych obowiązków to rzeczywistość, jaka czeka najmłodszych.
Podczas drugiego tygodnia ferii, jak co roku, Centrum Biblioteczno- Kulturalne w Szumowie przygotowało ciekawą i szeroką ofertę zajęć i wyjazdów dla dzieci.

Pierwszy ferii w CBK to wyjazd do parku dmuchańców. Zjeżdżalnie, byk rodeo czy malowanie twarzy to jedne z atrakcji tego dnia. W kolejnym dniu nasz budynek zamienił się w cukiernię- a to za sprawą warsztatów kulinarnych. Dzieci podczas zajęć przygotowywały pyszne deserki z owoców. Środa to warsztaty zdobienia biżuterii. Dzieci podczas zajęć, rozbudzając swoją kreatywność i inwencję twórczą, mogły stworzyć wymarzoną biżuterię dla siebie czy bliskiej osoby. Czwartek to mini- turniej sportowy dla uczniów klas III- VII. Tego typu przedsięwzięcie to idealna okazja to spędzenia ferii w aktywny sposób. Zwieńczeniem ferii w CBK był bal karnawałowy. Chociaż za oknami nie ma już zimowej aury to nasza sala przywróciła ten klimat za sprawą bajkowo- zimowej scenografii. Nie obyło się bez różnego zabaw animacyjnych i tańców integrujących całą grupę. Wybrano również Króla i Królową balu.
Z tegorocznej oferty skorzystało około sześćdziesięcioro dzieci. Ferie zimowe zostały zorganizowane w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii pn. „Zima bez komputera- ferie zimowe dla dzieci”.

 
 
Galeria
 
 
Źródło: CBK Szumowo