Czujnik jakości powietrza w Szumowie

Czujnik jakości powietrza w Srebrnej

W dniu 2 czerwca na terenach rekreacyjnych mini- skansenu w Szumowie odbył się festyn rodzinny połączony z potańcówką pod gwiazdami. Na początku imprezy Wójt Gminy Szumowo Pan Andrzej Pskiet oraz Dyrektor Centrum Biblioteczno- Kulturalnego Pani Urszula Jaworowska przywitali przybyłych oraz złożyli życzenia dzieciom z okazji Dnia Dziecka.

Następnie na najmłodszych mieszkańców naszej gminy czekał pokaz baniek mydlanych. Po zabawach taneczno-animacyjnych, na scenie zaprezentowały się dzieci z zespołu muzycznego działającego przy CBK Szumowo. Ogromnym zainteresowaniem wśród dzieciaków cieszyły się dmuchańce, zjeżdżalnie oraz malowanie twarzy, dowodem czego były kolejki do powyższych atrakcji. Ponadto na terenach rekreacyjnych można było zobaczyć stoiska z lodami, zapiekankami, piwem kozicowym oraz z podpiwka, wyrobami z mydła i drewna. Uwagę, szczególnie dzieci, przykuwało kino 9D.  O nasze podniebienia zabrały również Koła Gospodyń Wiejskich „Szumowianki” z Szumowa oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Kruszynki” z miejscowości Krusze- Łubnice.Nawet ulewny deszcz w trakcie festynu nie zniechęcił w dalszej zabawie. Po krótkiej przerwie sceną zawładnął zespół wokalny dorosłych działający przy naszej placówce. Zaśpiewali oni piosenki, które zna prawie każdy: „Jarzębino czerwona”, „Kto za Tobą w szkole ganiał” , „Niebo z moich stron” oraz „Ładne oczy masz”. Naszych artystów publiczność nagrodziła gromkimi brawami.
O godzinie 19:00 na scenie pojawił się zespół Horyzont, który w swoim repertuarze przedstawił znane przeboje z dawnych lat. Zagrał dla nas również zespół Rezonans, który był gwiazdą wieczoru. Do wspólnej zabawy podczas imprez zagrzewał wszystkich również DJ Paweł Chmielewski. Świetna zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.
Podziękowania należą się również: OSP Szumowo za zabezpieczenie imprezy oraz OSP Krusze za obsługę medyczną oraz Mariuszowi Choruży za poprowadzenie przedsięwzięcia.

Galeria