Czujnik jakości powietrza w Szumowie

Czujnik jakości powietrza w Srebrnej

Zdjęcie z placu zabaw z gminy Szumowo.W 2017 roku w Gminie Szumowo powstały kolejne nowoczesne place zabaw dla dzieci w Żabikowie Rządowym, Kaczynku oraz w Łętownicy po wygranym przez tą miejscowość konkursie - „Podwórko Talentów Nivea”. Niewątpliwie był to ogromny sukces mieszkańców, których zaangażowanie zasługuje na uznanie.

 

 

Przypomnijmy, iż w 2016 roku zrealizowano budowę placów zabaw w Krajewie-Budziłach, Ostrożnem, Wyszomierzu Wielkim i Paproci Małej. W sumie od 2015 roku w Gminie Szumowo powstało ich, aż 10.

Według projektów na placach znalazły się zestawy ze zjeżdżalniami, huśtawki podwójne, bujaki sprężynowe pojedyncze i podwójne, piaskownica, ławeczki i kilka innych elementów, które na pewno nie pozwolą dzieciom na nudę. Elementy konstrukcyjne wykonano w większości z drewna i stali wykończonych przy użyciu innych materiałów co znacznie poprawia warunki bezpieczeństwa podczas „harców” naszych milusińskich. Część  z tych palców wzbogacona została o altanki, a także urządzenia do ćwiczeń dla dorosłych.

Każdy plac zabaw nie tylko podnosi poziom aktywności ruchowej naszych najmłodszych pociech, ale również umożliwia aktywne spędzenie wolnego czasu całym rodzinom. Rozumiejąc znaczenie bezpiecznego sportu, gmina promuje i wspiera aktywny styl życia swoich mieszkańców.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.