Czujnik jakości powietrza w Szumowie

Czujnik jakości powietrza w Srebrnej

Image4Dnia 22 lutego bieżącego roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie o godz. 10 odbyło się szkolenie ARiMR dla rolników, o przyznanie płatności na 2018 rok.  
W spotkaniu uczestniczyli kierownik PZDR Zambrów Pan Wojciech Wiśniewski, Pani Marta Ostrowska i Pan Marcin Reczko z Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Powiatowy lekarz weterynarii Pan Jerzy Kamiński oraz Pan Karol Michałowski Specjalista ds. produkcji roślinnej.
Rolników przywitał Pan Wójt Jarosław Cukierman.  poinformował obecnych o programie Bioasekuracji i ASF. Na temat działań PROW w latach 2014 -2020 wypowiedział się Pan Karol Michałowski.


Głównym założeniem spotkania było poinstruowanie rolników na temat „eWnioskPlus”. Pani Marta Ostrowska i Pan Marcin Reczko z Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przedstawili prezentacje na temat samodzielnego uzupełnienia wniosku przez internat. Wniosek będzie dostępny na stronie internetowej od 15 marca 2018 r.  Od bieżącego roku wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych PROW składa się w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus dostępnej poprzez stronę internetową Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: www.arimr.gov.pl.
W najbliższym czasie w naszej gminie rozpoczną się dyżury, podczas których pracownicy udzielą państwu wszystkich niezbędnych informacji, potrzebnych do wypełnienia wniosku. Takie informacje będzie można uzyskać, także w biurze ARiMR.