zdjęcie z konkursu językowegoPierwsze miejsce dla Michała Dębek!
W dniach 14-21 maja 2018 roku grupa uczniów klas trzecich gimnazjum w Szumowie zmagała się, wraz z innymi 60 uczestnikami, z quizami realioznawczymi dotyczącymi trzech krajów niemieckojęzycznych: Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Młodzież wzięła udział w II edycji Internetowego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów „DACH – Länder”, który zorganizowany został przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie i przeprowadzony na platformie Moodle.

Przez osiem dni młodzież gimnazjalna głównie z powiatu ostrowskiego, ale nie tylko rozwiązywała zadania konkursowe. Najlepsze osoby zakwalifikowały się do finału. Wśród trzynastu finalistów znalazło się aż troje uczniów klas trzecich Zespołu Szkół w Szumowie: Natalia Kacprzyk, Kamila Mostowska oraz Michał Dębek.
W środę, 30 maja 2018 roku w Zespole Szkół CKR w Starym Lubiejewie odbył się finał konkursu, w którym I miejsce zajął Michał Dębek .
Michałowi serdecznie gratulujemy. Całej trójce uczniów, tj. Kamili, Natalii i Michałowi oraz Pani Wioli Suchcickiej dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły, gminy i powiatu na zewnątrz.
Małgorzata Sówka