Panie trzymają dyplom29 czerwca 2018r. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ,,Paprotki” z Paproci Dużej, zajęły III miejsce w programie grantowym fundacji TESCO "DECYDUJESZ, POMAGAMY".  Program „Decydujesz, pomagamy” jest wspólną inicjatywą  sieci sklepów Tesco oraz Fundacji Tesco. Łączna pula grantów w programie wynosiła 1 125 000 PLN. Celem tego działania było wsparcie i promocja zaangażowania społecznego w rozwój lokalnych społeczności.
Program skierowany był do organizacji pozarządowych i nieformalnych grup mieszkańców aktywnie działających w środowiskach lokalnych. Nagrodami w konkursie było 375 grantów z przeznaczeniem na realizację projektu społecznego. Wybór zwycięskich projektów odbywał się dwustopniowo: w pierwszej kolejności Komisja Grantowa dokonała wyboru najciekawszych projektów, które następnie zostały poddane głosowaniu, przeprowadzonym lokalnie wśród klientów w wybranych sklepach Tesco.


Do programu organizowanego na terenie Tesco w Zambrowie zgłoszono 797 projektów. Wśród nich znalazł się projekt podjęty z inicjatywy Pań z Koła Gospodyń Wiejskich ,,Paprotki” z  Paproci Dużej  pod nazwą " Żyj aktywnie i zdrowo na wsi".  Głównym celem projektu było dotarcie do jak największej liczby mieszkańców wsi, aby zwiększyć świadomość na temat zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia.
Spośród zgłoszonych pomysłów, jury wybierało po trzy projekty, które przeszły do otwartego głosowania klientów Tesco. W praktyce każda organizacja, która doszła do etapu głosowania zwyciężyła, jednak to liczba głosów, oddanych przez klientów Tesco, przesądziła czy nagroda grantowa wyniosła 5000, 3000 czy 1000 złotych.
Na pionierski projekt ,,Paprotek” głosowało aż 7523 osób, czego efektem było  uzyskanie III miejsca na podium oraz otrzymanie 1000 złotych na realizację  danego projektu.
Gratulujemy, Paniom  z Kołą Gospodyń Wiejskich ,,Paprotki” i życzymy dalszych sukcesów w podejmowanych działaniach lokalnych.