Czujnik jakości powietrza w Szumowie

Czujnik jakości powietrza w Srebrnej

Już po raz trzeci Koło Gospodyń Wiejskich ,,Boróweczki'' ze Srebrnego Borku zorganizowało wspólną zabawę na ,,Lipcówce''. W sobotę 7 lipca na placu przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Srebrnym Borku od godziny 16.00 czekało mnóstwo atrakcji dla każdego. W wydarzeniu licznie uczestniczyły dzieci, rodzice i dziadkowie. Wszyscy wspólnie się bawili, co było bardzo dobrą formą integracji społeczeństwa.

Najmłodsi mogli korzystać z pompowanej zjeżdżalni i suchego basenu z piłeczkami. Na dzieci i młodzież czekała również loteria fantowa, a także gry, zabawy i konkursy prowadzone przez animatorów. Był również pokaz baniek mydlanych i mnóstwo prezentów dla naszych milusińskich. Starsi uczestnicy festynu mogli podszkolić swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Panie z miejscowego KGW przygotowały stoiska gastronomiczne, na których serwowano pyszne pierogi, babę ziemniaczaną, chleb ze smalcem i ogórkiem, potrawy z grilla i wiele innych smakołyków. Nie zabrakło oczywiście pysznych ciast i deserów własnoręcznie robionych przez ,,Boróweczki''. Świetna pogoda umożliwiła zabawę pod ,,gołym niebem'', którą do białego rana prowadził Dj.

Festyn zorganizowany został w ramach realizacji projektu ,,Działaj z nami Borówkami'', który dofinansowany jest ze środków Programu ,,Działaj lokalnie'' Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. 

KGW ,,Boróweczki'' bardzo serdecznie dziękuje Firmie Magia w Szepietowie, Firmie Agrocentrum w Grajewie, właścicielce sklepu ,,Mamo'' w Zambrowie, Dyrektorowi i pracownikom GOK w Szumowie za pomoc i wsparcie przy organizacji ,,Lipcówki''.