wójt przecina wstęgę

22 lipca br. w obecności licznie przybyłych dzieci i ich rodziców, Wójt Gminy Szumowo Jarosław Cukierman oraz przedstawicielka „najmłodszych”, dokonali  oficjalnego otwarcia - ,,Podwórka talentów NIVEA” w Łętownicy przecinając tradycyjnie niebieską wstęgę.  Gości powitali: Radny Gminy Szumowo - Jerzy Krakówka oraz Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Łętownicy - Marta Zakrzewska, która szczególne podziękowania skierowała w stronę Pani Marii Ambroziak oraz władz gminy Szumowo  za pomoc i zaangażowanie w powstanie atrakcyjnego palcu zabaw jak również zorganizowanie imprezy towarzyszącej uroczystemu otwarciu.
Po krótkim powitaniu, wystąpił zespół wokalno-taneczny najmłodszych ,,pociech”, które zaprezentowały soje talenty w utworze muzycznym ,,Miau” Natalii Kukulskiej.
W tym dniu swoją obecnością zaszczycili również: Starosta Zambrowski - Robert  Maciej Rosiak, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego - Stefan Krajewski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Andrzejewie - Wojciech Strzeszewski oraz Proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP ks. dr Jerzy Kruszewski.
Powstałe „Podwórko Talentów NIVEA” jest niezwykłym dokonaniem i efektem działania mieszkańców Łętownicy, Andrzejewa oraz całej gminy Szumowo. Dzięki ich aktywności Łętownica uklasyfikowała się na 16 miejscu w rankingu, zdobywając 37898 głosów.


Nowy, piękny plac zabaw wyszedł naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom najmłodszych i ich rodziców, zapewniając dzieciom możliwość atrakcyjnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. „Podwórko Talentów NIVEA”  - jest placem zabaw zaprojektowanym z myślą o rozwijaniu talentów dzieci w trzech dziedzinach - artystycznej, naukowej i sportowej.
Strefa dla naukowców (wyposażona w – planetarium, zegar słoneczny, rowerek produkujący energię elektryczną i piaskownica naukowa),
Strefa dla sportowców (kubik wspinaczka, huśtawka bocianie gniazdo, urządzenie do balansowania (trampolina), plansze do gry twister i skok w dal, w kapsle),
Strefa dla artystów (teatrzyk, tablice muzyczne z bębnami i mega tuba do rozmawiania dla 6 osób).
Gmina Szumowo doposażyła plac w nową altanę i ogrodzenie. Planowane jest również zamontowanie siłowni zewnętrznej dla dorosłych.
To dzięki Państwa zaangażowaniu dzieciaki mają wspaniały plac zabaw. Mamy nadzieję, że „Podwórko Talentów NIVEA” będzie dobrze służyć społeczeństwu.