zdjęcie z dożynek gminnych26 sierpnia w Szumowie odbyły się Dożynki Gminne. To już trzecia z kolei taka udana impreza. Festiwal święta plonów rozpoczął się o godz. 12:00 Mszą św. w kościele pw. NMP Częstochowskiej w Szumowie, którą celebrował Proboszcz parafii ks. kan. dr Sławomir Grodecki.  Po Mszy św. uczestnicy Dożynek Gminnych barwnym korowodem niosąc wieniec dożynkowy przemaszerowali na plac przy ulicy Wyzwolenia i 1 Maja, gdzie rozpoczęła się część oficjalna uroczystości. Następnie głos zabrał gospodarz dożynek Wójt Gminy Jarosław Cukierman, zaproszeni goście w tym Członek Zarządu Woj. Podlaskiego Stefan Krajewski, Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Jacek Piorunek i Radny Województwa Podlaskiego Marek Adam Komorowski, po czym nastąpił obrzęd dzielenia chleba. Tegorocznymi Starostami dożynkowymi byli Państwo Elżbieta i Stanisław Kaliszewscy z Pęchratki Polskiej.

Wójt Gminy Szumowo Pan Jarosław Cukierman wyraził wdzięczność dla pań z Kół Gospodyń Wiejskich za pomoc i aktywny udział w organizacji Dożynek Gminnych w Szumowie.
Coroczne święto plonów rolnych to także okazja do doskonałej zabawy, a na brak atrakcji nie można było narzekać. Odbyły się wystawy płodów rolnych, zabytkowych ciągników, pokazy rękodzieła ludowego oraz kiermasze produktów kulinarnych i żywnościowych przygotowane przez sołectwa Gminy Szumowo.
Bogaty program artystyczny koncerty, przedstawienia, konkursy, nagrody no i oczywiście najważniejsze atrakcje - wspaniale przystrojone stoiska wiejskie z wyszukanymi smakołykami, napojami i dożynkową dekoracją. Gwiazda wieczoru zespół VOX zaprezentował wspaniały koncert przyciągając tłumy, a echo wesołej zabawy w rytmie disco rozchodził się do późnych godzin nocnych. Dziękujemy organizatorom za udane zakończenie lata i mieszkańcom Gminy Szumowo za zaangażowanie i uczestnictwo podczas naszego „lokalnego święta”.

Galeria

Zdjęcia: Robert Kurpiewski