Niedzielne popołudnie, błękitne bezchmurne niebo i słońce odbijające się w kolorowych okularach na nosach zadowolonych uczestników. Do tego rozlegające się skoczne dźwięki muzyki
i radosne okrzyki biegających dzieci, w takiej właśnie atmosferze upłynął  rodzinny festyn w Ostrożnem.  

Na imprezie zjawiło się mnóstwo rodziców z pociechami. Nic dziwnego - było rewelacyjnie!
Pogoda dopisała!

Już przed południem rozpoczęły się przygotowania: rozkładano namioty, nagłośnienie, ustawiono stoliki dla gości. Mnóstwo atrakcji czekało na małych i dorosłych uczestników: konkursy, zabawy ruchowe, malowanie twarzy, zwierzątka z baloników, zjeżdżalnia dmuchana.

 

Dla  najmłodszych adeptów dobrej zabawy udostępniony był basen z piłeczkami. Odważni mogli przejechać się konno lub bryczką.  Ogromną popularnością cieszyła się loteria fantowa.
Nie zabrakło oczywiście pysznego jedzenia: grillowane kiełbaski, karkówka, kaszanka i przepyszna babka ziemniaczana. Masa słodkości dla dzieci.

A to nie koniec niespodzianek.

Wiele emocji przyniósł pokaz mody w wykonaniu małych modelek. Dzieci bez zażenowania, czy zbędnego stresu prezentowały się na wybiegu pokazując swoje oryginalne stroje.
Na placu przed remizą pojawiło się również stoisko z papierową wikliną.


Każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego.

Większość atrakcji była darmowa.Festyn miał na celu integrację mieszkańców okolicznych miejscowości oraz zachęcanie ich do podejmowania wspólnych działań na rzecz środowiska lokalnego.

To wszystko dzięki cudownym Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Ostrożnem, które składają serdecznie podziękowania za wsparcie przy organizacji festynu Wójtowi Gminy Szumowo Panu Jarosławowi Cukiermanowi, pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury za wspaniałe prowadzenie zabaw i konkurencji dla dzieci, wszystkim sponsorom i darczyńcom za okazaną życzliwość i pomoc, a uczestnikom i gościom dziękują za przybycie i wspólną zabawę.