W marcu kobiety na całym świecie obchodzą swoje święto.
 
Z tej okazji Wójt Gminy Pan Jarosław Cukierman we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Szumowie, zaprosił wszystkie Panie na uroczystość, która odbyła się 11 marca w Gminnym Ośrodku Kultury.
 
Zaproszenie na świętowanie tego najbardziej babskiego dnia w roku przyjęło 130 Pań.  W obchodach Międzynarodowego Dnia Kobiet udział wziął również Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Pan Stefan Krajewski. Spotkanie prowadził Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pan Sławomir Śledziewski. Rozpoczynając oficjalną cześć Wójt złożył Paniom najserdeczniejsze życzenia i podziękował za aktywne uczestnictwo w życiu gminy i zaangażowanie w organizację wielu uroczystości. Następnie głos zabrał Pan Stefan Krajewski. Podczas składania życzeń zaznaczył, iż jest to ewenement, że tak wiele kobiet w gminie angażuje się w działalność kulturalną i społeczną. 
 
Na wszystkie Panie czekała niespodzianka. Każda przedstawicielka płci pięknej otrzymała od Panów piękną czerwoną róże i bombonierkę.
 
W kolejnej części spotkania wyświetlona została prezentacja dotycząca działalności Gospodyń z Gminy Szumowo. Po prezentacji rozpoczął się autorski koncert piosenki lirycznej w wykonaniu Roberta Cichowicza. Gromkie oklaski były największym podziękowaniem za znakomity występ.
 
Wszystkim Paniom dziękujemy za wspólnie spędzony wieczór. Gościom dziękujemy za obecność i piękne słowo. Do zobaczenia za rok, gwarantujemy, że emocji nie zabraknie.