W niedzielne popołudnie 12 marca w remizie OSP w Srebrnym Borku panie z Koła Gospodyń Wiejskich ,,Boróweczki’’ zorganizowały spotkanie dla chętnych pań z całej miejscowości, aby uczcić święto DNIA KOBIET. Przybyło wiele pań w różnym wieku z czego organizatorki były bardzo zadowolone.

Święto rozpoczęła przewodnicząca KGW p. Anna Urbanik, która powitała gości oraz zebrane kobiety i złożyła serdeczne życzenia.

Swą obecnością zaszczycił nas również : Wójt Gminy Szumowo Pan Jarosław Cukierman wraz z małżonką. Nie zabrakło także naszych panów na czele z Radnym i Sołtysem. Wszyscy panowie przygotowali dla pań niespodziankę. Oprócz serdecznych życzeń każda kobieta została obdarowana kwiatami, a na zakończenie części oficjalnej panowie wnieśli na salę tort i zaśpiewali gromkie Sto Lat.

 Panie również przygotowały dla panów podarunek z okazji DNIA MĘŻCZYZN.

Spotkanie przebiegło w bardzo radosnej atmosferze przy pysznej kawie i herbatce, a wyśmienite domowe ciasta po raz kolejny potwierdziły kulinarne zdolności gospodyń ze Srebrnego Borku. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania znanych biesiadnych piosenek. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, ale zdjęcia zrobione podczas uroczystości będą pamiątką i wspomnieniami na długie lata.

Mamy nadzieje ,że niedziela upłynęła każdej z pań w miłej atmosferze i wierzymy, że w tak licznym gronie spotkamy się znów za rok.