Niepowtarzalny festyn odbył się wczoraj przy remizie OSP w Ostrożnem. Wesoły śmiech,  wspólna zabawa oraz radość dla tych mniejszych i trochę większych była gwarantowana. 
 
Festyn zorganizowany został przez Koło Gospodyń Wiejskich z miejscowości Ostrożne w ramach realizacji projektu „Razem lepiej”, którego działania ukierunkowane są na integrację rodzin, społeczności gminnej oraz umocnienie więzi między pokoleniami. Projekt „Razem lepiej” dofinansowany jest ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Lokalnej Grupy Działania Brama na bagna w Strękowej Górze, a także ze środków budżetu gminy Szumowo. Pomocy i wsparcia przy organizacji festynu udzielił Wójt Gminy Szumowo oraz Gminny Ośrodek Kultury. 
Pierwsi uczestnicy imprezy przybyli krótko przed godz.14. Od początku zabawy dzieci miały możliwość korzystania z wielu atrakcji. W planach Festynu były nie tylko wielkie dmuchane zabawki, ale także duża ilość gier i konkursów.  Dużą atrakcją nie tylko dla dzieci był symulator zderzeń, gdzie pod baczną uwagą policjantów, każdy mógł przekonać się na "własnej skórze" o sile uderzenia podczas wypadku i ważności zapinania pasów bezpieczeństwa. Pokaz ratownictwa medycznego zaprezentowany przez Straż Pożarną, a potem zwiedzanie wozu strażackiego był miłą i cieszącą się ogromnym zainteresowaniem niespodzianką. 
 
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Ostrożnego przygotowały grilla, z którego można było zjeść smaczną karkówkę, kiełbaskę i wiele innych smakołyków. Nie zabrakło również pysznej babki ziemniaczanej oraz lodów i słodkich przysmaków. 
 
Dodatkowo podczas festynu przeprowadzone były konsultacje społeczne na temat zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Szumowo. 
 
Festyn rodzinny okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzięki współpracy  i zaangażowaniu wielu ludzi udało się go zorganizować z rozmachem i wieloma atrakcjami. Wzniecił on gorącą rodzinną atmosferę oraz wzbudził wśród uczestników chęć do wspólnej i niezapomnianej zabawy, dzięki której zapracowani dorośli mogli dzielić się radością ze swoimi dziećmi oraz przyjaciółmi.