Zdjęcie trzech pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Ostożnego.W dniu 2 lipca 2017 roku przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich (KGW) z Ostrożnego, Pęchratki Polskiej i Paproci Dużej reprezentowały Gminę Szumowo na imprezie plenerowej pt. Smaki Podlasia organizowanej przez Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej.

 

 

 

Zamierzeniem organizatorów była promocja wyłącznie regionalnych potraw pochodzących z podlaskiej kuchni wraz ze śledzeniem procesu ich wytwarzania. Podczas imprezy prezentowane były tradycyjne dania m.in. sękacze, kiełbasy, pieczywo, piwo, ciasta, nalewki, smalce i inne. Pomimo niesprzyjającej aury festyn cieszył się dużym zainteresowaniem odwiedzających.

Nasze panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Szumowo wzięły również udział i to z sukcesem w konkursie kulinarnym na Smak Podlasia. Koło Gospodyń Wiejskich z Ostrożnego zajęło pierwsze miejsce w kategorii desery. Z kolei w kategorii pieczywo oraz nalewki alkoholowe zwyciężyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Pęchratki Polskiej.

Wójt Gminy Szumowo Jarosław Cukierman składa serdeczne podziękowania wszystkim Paniom za zaangażowanie, poświęcenie wolnego czasu i godne reprezentowanie Gminy Szumowo.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.