Zdjęcie Wójta Gminy Szumowo na spotkaniu z seniorami w Łętownicy.W dniu 13 czerwca 2017 roku w budynku po byłej Szkole Podstawowej w Łętownicy miało miejsce spotkanie mieszkańców sołectwa Łętownica, celem którego było zainicjowanie CENTRUM AKTYWNEGO SENIORA.

Na spotkaniu ustalono wstępny zarys działania.

 

Mieszkańcy zgromadzeni, wyrazili chęć tworzenia inicjatyw umożliwiającym im aktywny tryb życia. Osoby deklarujące przystąpienie do Centrum Aktywnego Seniora chcę zdrowo i kreatywnie spędzać wolny czas, rozwijać umiejętności i wymieniać doświadczenia. Miejsce to nade wszystko ma być miejscem zwykłych sąsiedzkich spotkań i rozmów.

Po spotkaniu odbył się bal seniora. Była to sposobność, by oderwać się od zmartwień dnia codziennego. Rozmów w gronie dobrych znajomych, wspólnych tańców i śpiewów nie było końca. Wspólnie z seniorami świętował też Wójt Gminy Szumowo Pan Jarosław Cukierman oraz Sekretarz Pani Hanna Szabłowska. Pan Wójt wręczył uczestnikom spotkania wykonany w drewnie, w formie płaskorzeźby na podstawce herb Gminy Szumowo.

Zauważyć należy, iż jest to koleiny trafny pomysł realizowany przez mieszkańców sołectwa Łętownica. Członkowie wsi sami podejmują wiele inicjatyw. Wspomnieć tu należy choćby o konkursie „Podwórko Nivea” na budowę wymarzonego placu zabaw dla najmłodszych pociech (miejscowość zakwalifikowała się jako jedyna z powiatu zambrowskiego). Niedawno odbyły się również w tej OSP bardzo udane zawody sportowo-pożarnicze.
Ponadto grupa mieszkańców zaangażowała się i własnymi siłami pięknie zagospodarowała teren przy pomniku.

Wójt Gminy Szumowo składa mieszkańcom serdeczne podziękowania.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.