25 listopada Koło Gospodyń Wiejskich w Ostrożnem zorganizowało Bal Andrzejkowy. Radość, uśmiech i chęć do zabawy goście przynieśli ze sobą w nieograniczonych ilościach. Wspaniała muzyka, uginające się od pyszności stoły oraz inne atrakcje uczyniły ten wieczór absolutnie wyjątkowym. 

Balem Andrzejkowym zakończył się Projekt "Razem lepiej" realizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Ostrożnem. Projekt dofinansowany był ze środków Programu ”Działaj Lokalne X” Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Lokalnej Grupę Działania Brama na bagna w Strękowej Górze, a także ze środków budżetu gminy Szumowo.
W ramach projektu mieszkańcy gminy i goście odwiedzający gminę mieli możliwość uczestniczenia w szeregu działań:
 
Piknik rodzinny – impreza plenerowa, która odbyła się w czerwcu na placu przy remizie OSP w Ostrożnem. W ramach pikniku przewidziane było mnóstwo atrakcji: konkursy, zabawy ruchowe, dmuchane zjeżdżalnie. Smakosze mieli okazje spróbować pysznych grillowanych karkóweczek, boczku, kiełbasek oraz wielu innych smakołyków. Oczywiście nie zabrakło wesołej, skocznej muzyki.
 
 

 

 

 
Warsztaty kulinarne "To co lubię najbardziej" oraz "Pysznie i zdrowo". Uczestnicy warsztatów nauczyli się wytwarzać wyroby cukiernicze i efektownie je dekorować. Przyrządzone zostały zdrowe potrawy zachęcające dzieci i młodzież do zdrowego odżywiania.
 
 
Warsztaty rodzinne "Zabawki i zabawy naszych dziadków". Polegały one na wspólnym wykonaniu zabawki oraz wspólnej zabawie ruchowej. W ramach spotkania uczestnicy zwiedzili Miniskansen, na terenie którego odbywały się warsztaty. Nie zabrakło ogniska z pysznymi kiełbaskami.
   
 
  
 
 Wycieczki do Centrum Nauki Kopernik - Uczestnicy wyjazdu zapoznali się z naukowymi ciekawostkami, poszerzyli swoją wiedzę. Dodatkowymi atrakcjami podczas wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta, Ogrodów przy Zamku w Wilanowie oraz Stadionu PGE Narodowy.
        
 
 
     
   
Bal Andrzejkowy – ostatnia część projektu. Panie z KGW w Ostrożnem podziękowały osobom, które pomagały przy realizacji projektu.  Wójtowi Gminy Szumowo Panu Jarosławowi Cukiermanowi, Sekretarz Gminy Szumowo Pani Hannie Szabłowskiej, pracownikowi Urzędu Gminy Szumowo Pani Dorocie Gosk, Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury Panu Sławomirowi Śledziewskiemu, Panu Pawłowi Pogorzelskiemu z Ośrodka Działaj Lokalnie Lokalnej Grupy Dziania Brama na bagna, wszystkim darczyńcom, wolontariuszom i osobom zaangażowanym.
 
       
 
 
 
Działania realizowane  przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ostrożnem cieszyły się bardzo dużą popularnością. Uczestnicy projektu mieli okazje spędzić wolny czas w sposób atrakcyjny wspólnie z rodziną i znajomymi. Nauczyli się od siebie wielu ciekawych umiejętności, wymienili doświadczeniami. Dzieci i młodzież mieli okazję poznać dawne tradycje i obyczaje, rozwinąć swoje pasje i zainteresowania, zdobyć nowe umiejętności. 
 

Działania okazały się strzałem w dziesiątkę.Cieszymy się, że jest ich coraz więcej w naszej gminie.