Czujnik jakości powietrza w Szumowie

Czujnik jakości powietrza w Srebrnej

22 maja  2023 r. o godzinie 11:00 w gmachu Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczysta gala zorganizowana przez Oddział Regionalny KRUS w Białymstoku, podsumowująca etap wojewódzki: IV Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” oraz XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.
Głównym celem konkursów jest promocja bezpieczeństwa i przestrzegania zasad bhp na wsi, w gospodarstwach rolnych, co z kolei pomaga zapobiegać wypadkom przy pracy, którym ulegają nie tylko rolnicy, ale także dzieci.
W gronie nagrodzonych uczestników etapu wojewódzkiego XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” znalazło się aż trzech uczniów Szkoły Podstawowej w Srebrnej: Antonina Konopka (oddział 5,6 – latków), Szymon Kurpiewski (kl. VI) i Kamila Konopka (kl. VIII). Wyróżnione dzieci wraz z rodzicami osobiście odebrały dyplomy i nagrody. Po części oficjalnej i ogłoszeniu wyników wszyscy mogli podziwiać prace laureatów i wyróżnionych w obu konkursach.
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym dzieciom!
 
 
 
Źródło: SP w Srebrnej